- JoLube - https://jolube.pl -

Cimcool

W procesie obróbki wiórowej odpowiedni dobór maszyny, narzędzia i płynu chłodząco-smarującego, daje pewność jakości obrobianego detalu. Ważne jest, aby w tym procesie nie pominąć znaczenia płynu chłodząco-smarującego.

Płyny chłodząco-smarujące CIMCOOL znane z ich właściwości czyszczących, dobrych parametrów użytkowych i długiej żywotności nie tylko zapewniają odpowiednie chłodzenie i smarowanie w trakcie procesu skrawania, ale również zmniejszają koszty wykonania detalu oraz nie stwarzają problemów z ich utylizacją. Należy również zaznaczyć, że ich rozwój i produkcja odbywa się zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa.

Asortyment produktów CIMCOOL zawiera pełny zakres płynów chłodząco-smarujących i produktów dla obróbki skrawaniem, szlifowania, przemysłowego czyszczenia, ochrony antykorozyjnej, gwintowania, wodoodpornego smarowania oraz specjalne urządzenia do kontroli, czyszczenia i ponownego wprowadzania do obiegu używanych płynów. Wszystkie płyny chłodząco-smarujące oraz urządzenia są najwyższej jakości gwarantowanej przez firmę CINCINNATI-MILACRON, która jest jednym z wiodących producentów maszyn, wyposażenia i systemów do obróbki wiórowej na świecie.

Przykładowe produkty marki Cimcool to:

– CIMSTAFT, CIMTECH™, CIMPERIAL® – płyny do obróbki skrawaniem i szlifowania
– CIMTAP® – dodatki do procesu gwintowania
– CIMCLEAN® – przemysłowe środki czyszczące
– CIMGUARD® – środki antykorozyjne
– CENTER SAVER® – wodoodporny smar stały
– MIESZALNIK l KRĄŻEK OLEJOWY – urządzenia do przygotowywania i oczyszczania płynów
– CIMCOOL RS400 – Automatyczne urządzenie do recyrkulowania płynów

W 1945 roku firma CINCINNATI-MILACRON zaprezentowała CIMCOOL – pierwszy chemiczny płyn tego typu do użytku przemysłowego. Obecnie, jako wynik zaawansowanej technologii firmy Cincinnati Milacron w branży chemicznej i procesach obróbki wiórowej oferowany jest pełny asortyment płynów chłodząco-smarujących CIMCOOL spełniających potrzeby nowoczesnego przemysłu.

Mają one następujące właściwości:

– ekonomiczna użytkowa koncentracja

– długa żywotność produktu

– dobre właściwości smarne

– doskonała odporność na korozję i jełczenie

– sprawdzona łagodność

– stabilność w twardej wodzie

– dobre właściwości antypieniące i antymgielne

– zdolność recylkulowania

– łatwe w unieszkodliwieniu

Właściwości te są spełniane przez wszystkie płyny CIMCOOL. W zależności od specyficznych wymagań zastosowania jak również rodzaju pracy (lekka, średnia, ciężka) płyny CIMCOOL do skrawania i szlifowania mogą być podzielone na następujące kategorie (patrz również Poradnik stosowania płynów CIMCOOL).

CIMTECH Syntetyki

Chemiczny roztwór nie zawierający oleju mineralnego z antykorozyjnymi inhibitorami i dodatkami zwilżającymi. Koncentrat tego produktu jest rozpuszczalny w wodzie tworząc bezbarwny, przezroczysty roztwór.

CIMSTAR Pół-syntetyki

Chemiczna mikroemulsja zawierająca od 5% do 35% oleju mineralnego, antykorozyjne inhibitory i dodatki zwilżające. Koncentraty są rozcieńczane z wodą tworząc trwałe, półprzeźroczyste roztwory.

CIMPERIAL Emulsje

Rozpuszczalne emulsje zawierające 40-70% oleju mineralnego, antykorozyjne inhibitory i dodatki zwilżające. Koncentraty są rozcieńczane z wodą tworząc mleczną, nieprzezroczystą emulsję.

CIMCLEAN 50

Wydajny środek czyszczący przy wymianie chłodziwa do odkażania i usuwania nierozpuszczalnych mydeł i zanieczyszczeń z maszyn jak i z centralnych systemów. Środek ten jest również odpowiedni do mycia podłóg, okien, ścian itp. i może być używany w maszynach czyszczących.

CIMTAP

Rozpuszczalny w wodzie dodatek do procesu gwintowania dla jednostkowych jak i wysoko-wydajnych zastosowań dla stali i metali nieżelaznych. Może być również dodany do chłodziw CIMCOOL, ażeby zwiększyć ich właściwości smarne.

CENTER SAVER

Wodoodporny smar do centrów tokarskich i szlifierskich. Również odpowiedni do smarowania łożysk i innych przemysłowych zastosowań.

CIMGUARD

Środek zapobiegający korozji przez wypieranie wody do ochrony stali i metali nieżelaznych podczas składowania międzyoperacyjnego detali. Jest on również odpowiedni jako wysokowydajny środek do zabezpieczeń w trakcie długotrwałego magazynowania pod dachem. Jest łatwy w użyciu, szybko konserwujący, wydajny i łatwy do usunięcia.

MIESZALNIK CIMCOOL

Wygodne, ekonomiczne i dokładne urządzenie do tworzenia mieszanki z koncentratu płynów CIMCOOL i wody. Eliminuje ono błędy stężenia i rozlewania zmniejszając koszty wytworzenia. Zapewnia optymalne właściwości przez stałe i dokładne jej stężenia.

KRĄŻEK OLEJOWY CIMCOOL

Urządzenie Krążek Olejowy CIMCOOL usuwa pływające na powierzchni płynu chłodząco-smarującego zanieczyszczenia olejowe utrzymując go w czystości. Zanieczyszczenia olejowe osadzają się na obracającym się krążku i następnie są automatycznie usuwane na zewnątrz. Urządzenie to może usuwać do 5 litrów oleju na godzinę. Jest ono łatwe w instalacji, obsłudze i konserwacji.

CIMCOOL RS400

Urządzenie CIMCOOL RS400 usuwa zanieczyszczenia olejowe i inne z płynów obróbkowych, czym przedłuża okres ich użytkowania. Recylkuluje ono używany płyn chłodząco-smarujący i umożliwia otrzymanie czystego płynu o żądanej koncentracji do powtórnego użycia poprawiając warunki obróbki i zwiększając wydajność.

REFRAKTOMETR

Refraktometr jest prostym w obsłudze optycznym przyrządem do pomiaru stężenia roztworu. Zapewnia on szybki i dokładny (szczególnie przy świeżym roztworze) pomiar.